Campionatul județean de fotbal Giurgiu

Liga 4 Seria Sud

Viitorul Vedea

Loc
12
Meciuri
13
Castigate
2
Egaluri
5
Pierdute
6

Ultimul meci

Real Colibaşi – Viitorul Vedea

Etapa: 13

Data: 17 februarie 2019 18:00

4 - 3

Liga 4 Seria Nord

Loc   Echipa giurgiuonline.net M V E I GM-GPDif Pct Ultim 5
1 Bolintin Malu Spart 14 13 0 1 44:13+31 39       
2 Argeşul Mihăileşti 14 11 0 3 58:20+38 31       
3 FC Singureni 14 9 2 3 53:27+26 29       
4 Avântul Floreşti 14 8 3 3 36:25+11 27       
5 Unirea Cosoba 14 8 0 6 28:21+7 24       
6 Maxima Hobaia 14 7 3 4 34:31+3 24       
7 Viitorul Tântava 14 7 2 5 37:35+2 23       
8 Bolintin Deal 14 8 1 5 36:24+12 22       
9 Zmeii Ogrezeni 14 6 2 6 36:31+5 20       
10 Silver Inter Zorile 14 5 0 9 27:45-18 15       
11 Luceafărul Trestieni 14 4 0 10 29:49-20 12       
12 AS Iepurești 14 2 5 7 20:30-10 11       
13 Rapid Clejani 14 3 2 9 28:48-20 11       
14 Podul Doamnei 14 2 2 10 20:52-32 8       
15 Petrolul Roata 14 0 2 12 21:56-35 2       

Unirea Joița a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucători în stare de substituire (16.10.2018).
FC Bolintin Deal a fost penalizată cu 3 puncte pentru părăsirea terenului de joc înainte de terminarea partidei (16.10.2018).
Unirea Joița s-a retras din campionat (18.10.2018)
În urma hotărârii Comisiei de Apel din data de 12.11.2018, jocul dintre echipele Luceafărul Testieni și Zmeii Ogrezeni a fost omologat cu scorul de 0-3.

Liga 5 Seria Sud etapa 12
AS Greaca – Progresul Valea Dragului: 3 – 7
Pro Gostinu 2018 – Viitorul Putineiu: 2 – 1
AS Șoimii Ghizdaru – Voința Daia: 2 – 5
Săbărelul Ciocoveni – Unirea Frătești: 2 – 0
AS Viitorul Puieni – AS Prundu: 4 – 0
Agro Gold Vlad Țepeș – Agri Angel Grădiștea: 4 – 4
AS Scărișoara – AS Olimpia Malu: 3 – 1
AS Fortuna Herăști – Victoria Stănești: 3 – 1

Loc   Echipa giurgiuonline.net M V E I GM-GPDif Pct Ultim 5
1 Voința Daia 13 11 0 2 59 - 14+45 33       
2 Fortuna Herăști 13 11 0 2 37 - 20+17 33       
3 AgroGold Vlad Țepeș 13 8 2 3 37 - 29+8 26       
4 Săbărelul Ciocoveni 13 7 2 4 34 - 15+19 23       
5 AS Scărișoara 13 7 2 4 33 - 22+11 23       
6 AS Prundu 13 7 2 4 35 - 34+1 23       
7 Viitorul Puieni 13 6 2 5 48 - 30+18 20       
8 Pro Gostinu 2018 13 6 1 6 32 - 44-12 19       
9 Olimpia Malu 13 6 0 7 39 - 29+10 18       
10 Progresul Vl Dragului 13 5 1 7 27 - 47-20 16       
11 Viitorul Putineiu 13 4 2 7 25 - 28-3 14       
12 Şoimii Ghizdaru 13 4 2 7 28 - 36-8 14       
13 Victoria Stănești 13 3 4 6 21 - 35-14 13       
14 Agri Angel Grădiștea 13 3 3 7 30 - 45-15 12       
15 Unirea Frătești 13 2 1 10 16 - 38-22 7       
16 AS Greaca 13 1 2 10 23 - 58-35 3       

AS Greaca a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucatori în stare de substituire 13.11.2018

Liga 5 Seria Nord etapa 11
CS Zmeii Ogrezeni II – AS Gloria Schitu: 9 – 0
Real Drăgăneasca – Unirea Vânătorii Mici: 3 – 3
Tineretul Vadu Lat – Stejarul Bulbucata: 1 – 4
FC Naipu – AS Sportul Pădureni: 1 – 1
CS Progresul Palanca – Olimpia Mîrșa: 4 – 0
AS Voința Toporu – ACS Mihai Vodă: 0 – 1

Loc   Echipa giurgiuonline.net M V E I GM-GPDif Pct Ultim 5
1 ACS Mihai Vodă 11 8 3 0 27 - 13+14 27       
2 Stejarul Bulbucata 11 7 2 2 40 - 18+22 23       
3 Real Drăgăneasca 11 7 2 2 35 - 15+20 23       
4 Unirea Vânătorii Mici 11 6 3 2 40 - 21+19 21       
5 AS Voința Toporu 11 5 3 3 26 - 18+8 18       
6 Progresul Palanca 11 5 2 4 29 - 18+11 17       
7 Olimpia Mîrșa 11 4 1 6 20 - 22-2 13       
8 Sportul Pădureni 11 4 1 6 16 - 38-22 13       
9 Zmeii Ogrezeni II 11 4 0 7 30 - 28+2 12       
10 Tineretul Vadu Lat 11 3 2 6 17 - 26-9 11       
11 FC Naipu 11 1 3 7 11 - 31-20 6       
12 AS Gloria Schitu 11 1 0 10 9 - 52-43 3       

 

Juniori A1 Seria Sud

Loc   Echipa giurgiuonline.net M V E I GM-GPDif Pct Ultim 5
1 AS Real Colibași 9 8 1 0 37 - 7+30 25       
2 Energia Remuș 9 8 0 1 54 - 9+45 24       
3 AS Mihai Bravu 9 8 0 1 39 - 12+27 24       
4 Dunărea Giurgiu 9 6 2 1 40 - 16+24 20       
5 Adunații Copăceni 9 5 1 3 30 - 13+17 16       
6 Giganții Vărăști 9 4 0 5 38 - 32+6 12       
7 Argesul Hotarele 9 4 0 5 18 - 23-5 12       
8 Unirea Izvoarele 9 3 1 5 25 - 22+3 10       
9 AS Viitorul Vedea 9 3 1 5 23 - 34-11 10       
10 Dunărea Oinacu 9 3 0 6 17 - 33-16 9       
11 AS Spicul Izvoru 9 2 1 6 19 - 30-11 7       
12 M.V. Călugăreni 9 2 1 6 19 - 48-29 7       
13 Gloria Comana 9 2 0 7 17 - 39-22 6       
14 Voința Slobozia 9 1 0 8 17 - 75-58 3       

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.