Campionatul județean de fotbal Giurgiu

Liga 4 Seria Sud etapa 20
Mihai Bravu – Spicul Izvoru: 4 – 0
Voinţa Slobozia – Unirea Izvoarele: 2 – 5
Real Colibaşi – MV Călugăreni: 4 – 3
Giganţii Vărăşti – Dunărea Giurgiu: 4 – 2
Viitorul Vedea – Gloria Comana: 3 – 2
Dunărea Oinacu – Victoria Ad Copăceni: 0 – 1
Energia Remuş – Argeşul Hotarele: 6 – 1

Loc   Echipa giurgiuonline.net M V E I GM-GPDif Pct Ultim 5
1 Mihai Bravu 20 18 1 1 73 - 11+62 55       
2 Energia Remuș 20 15 4 1 83 - 24+59 49       
3 Giganții Vărăști 20 12 3 5 68 - 39+29 39       
4 Dunărea Giurgiu 20 11 3 6 54 - 32+22 36       
5 Adunații Copăceni 20 10 5 5 68 - 42+26 35       
6 Argeșul Hotarele 20 11 2 7 49 - 44+5 35       
7 Unirea Izvoarele 20 8 3 9 47 - 54-7 27       
8 Spicul Izvoru 20 6 5 9 40 - 33+7 23       
9 Voinţa Slobozia 20 7 2 11 47 - 72-25 23       
10 Dunărea Oinacu 20 5 6 9 30 - 31-1 21       
11 Real Colibaşi 20 7 1 12 53 - 65-12 21       
12 Viitorul Vedea 20 3 6 11 27 - 63-36 15       
13 Gloria Comana 20 3 2 15 25 - 80-55 10       
14 MV Călugăreni 20 2 1 17 16 - 90-74 7       

Liga 4 Seria Nord etapa 23
Zmeii Ogrezeni – Bolintin Malu Spart: 0 – 3
Petrolul Roata – Avântul Floreşti: 4 – 1
Argeşul Mihăileşti – Rapid Clejani: 7 – 0
Viitorul Tântava – AS Iepureşti: 0 – 2
Podul Doamnei – FC Singureni: 0 – 7
Bolintin Deal – Luceafărul Trestieni: 5 – 2
Unirea Cosoba – Maxima Hobaia: 2 – 4
Silver Inter Zorile – a stat

Loc   Echipa giurgiuonline.net M V E I GM-GPDif Pct Ultim 5
1 Bolintin Malu Spart 21 18 0 3 63 - 22+41 54       
2 FC Singureni 22 17 2 3 88 - 35+53 53       
3 Argeşul Mihăileşti 20 17 0 3 89 - 22+67 51       
4 Bolintin Deal 22 13 1 8 58 - 43+15 37       
5 Maxima Hobaia 22 10 5 7 55 - 50+5 35       
6 Avântul Floreşti 21 10 4 7 54 - 42+12 34       
7 Viitorul Tântava 21 10 3 8 50 - 53-3 33       
8 Unirea Cosoba 22 9 1 12 35 - 44-9 28       
9 Silver Inter Zorile 21 8 1 12 47 - 64-17 25       
10 Zmeii Ogrezeni 21 6 3 12 46 - 53-7 21       
11 Luceafărul Trestieni 22 6 2 14 46 - 76-30 20       
12 Podul Doamnei 22 6 2 14 29 - 71-42 20       
13 AS Iepurești 21 4 7 10 31 - 50-19 19       
14 Rapid Clejani 21 5 2 14 39 - 72-33 17       
15 Petrolul Roata 21 3 3 15 35 - 68-33 12       

Unirea Joița a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucători în stare de substituire (16.10.2018).
FC Bolintin Deal a fost penalizată cu 3 puncte pentru părăsirea terenului de joc înainte de terminarea partidei (16.10.2018).
Unirea Joița s-a retras din campionat (18.10.2018)
În urma hotărârii Comisiei de Apel din data de 12.11.2018, jocul dintre echipele Luceafărul Testieni și Zmeii Ogrezeni a fost omologat cu scorul de 0-3.

Liga 5 Seria Sud etapa 20

Loc   Echipa giurgiuonline.net M V E I GM-GPDif Pct Ultim 5
1 Voința Daia 20 18 0 2 100 - 22+78 54       
2 Fortuna Herăști 20 17 1 2 57 - 24+33 52       
3 AS Prundu 20 11 3 6 58 - 51+7 36       
4 Săbărelul Ciocoveni 20 11 2 7 50 - 24+26 35       
5 AS Scărișoara 20 10 4 6 46 - 31+15 34       
6 AgroGold Vlad Țepeș 20 9 6 5 46 - 41+5 33       
7 Progresul Vl Dragului 20 9 2 9 42 - 62-20 29       
8 Olimpia Malu 20 9 0 11 53 - 51+2 27       
9 Victoria Stănești 20 6 7 7 33 - 44-11 25       
10 Viitorul Puieni 20 7 2 11 57 - 56+1 23       
11 Agri Angel Grădiștea 20 6 5 9 39 - 61-22 23       
12 Pro Gostinu 2018 20 6 4 10 38 - 55-17 22       
13 Viitorul Putineiu 20 6 3 11 40 - 47-7 21       
14 Şoimii Ghizdaru 20 4 5 11 34 - 51-17 17       
15 Unirea Frătești 20 5 2 13 25 - 53-28 17       
16 AS Greaca 20 2 2 16 31 - 76-45 6       
AS Greaca a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucatori în stare de substituire 13.11.2018

Liga 5 Seria Nord etapa 15

Loc   Echipa giurgiuonline.net M V E I GM-GPDif Pct Ultim 5
1 Real Drăgăneasca 15 10 3 2 56 - 18+38 33       
2 Stejarul Bulbucata 15 10 3 2 59 - 23+36 33       
3 ACS Mihai Vodă 15 8 6 1 34 - 22+12 30       
4 Unirea Vânătorii Mici 15 8 3 4 53 - 32+21 27       
5 Progresul Palanca 15 8 2 5 45 - 23+22 26       
6 AS Voința Toporu 15 7 4 4 36 - 25+11 25       
7 Tineretul Vadu Lat 15 6 2 7 27 - 30-3 20       
8 Olimpia Mîrșa 15 5 2 8 27 - 33-6 17       
9 Sportul Pădureni 15 5 2 8 23 - 48-25 17       
10 Zmeii Ogrezeni II 15 5 0 10 32 - 46-14 15       
11 FC Naipu 15 1 3 11 15 - 50-35 6       
12 AS Gloria Schitu 15 2 0 13 11 - 68-57 6       

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.